wtorek, 15 września 2015

Jak dbać o piersi?


Dziś temat, który z pewnością zainteresuje każdą Kobietę: Jak dbać o piersi. Jest to niewątpliwie ważne zagadnienie, bowiem ten element naszego ciała stanowi jak gdyby kwintesencję naszej kobiecości i nasz olbrzymi atut. Myślę też, że każdej z nas zależy na tym, aby nasz biust był jędrny jak najdłużej. W niniejszym poście przeczytacie więc, jak o niego zadbać we właściwy sposób.

Kwestią podstawową, która dotyczy biustu, jest dobranie właściwego stanika, bowiem stanik źle dobrany sprawi, że Twoje piersi szybko stracą elastyczność i jędrność, przez co mogą obwisnąć i wyglądać zupełnie nieestetycznie. Ważne jest, aby stanik posiadał nie tylko dobrze dobraną miseczkę, ale także odpowiedni rozmiar obwodu pod biustem, który to właściwie w przeważającej mierze odpowiada za podtrzymywanie piersi. Istotne jest, aby nie był on, ani za luźny, z oczywistych przyczyn, ani za ciasny, ponieważ może spowodować brak dopływu właściwej ilości krwi do tkanek.

Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji biustu jest REGULARNE stosowanie różnego rodzaju zabiegów podczas kąpieli. Ich wykonywanie nie jest skomplikowane, bowiem polega przykładowo na wykonywaniu masażu za pomocą szorstkiej rękawiczki, czy też fundowanie skórze piersi na przemian: raz ciepłych, raz zimnych prądów wodnych. Dzięki temu skóra będzie się ujędrniała, a także jej ukrwienie poprawi się. PAMIĘTAJ jednak, aby nie myć się pod gorącą wodą, ponieważ ma to bardzo negatywny wpływ na skórę biustu.

Po każdej kąpieli, należy dokładnie posmarować piersi (oprócz brodawek) za pomocą serum/balsamu/kremu ujędrniającego i raz na kilka dni wykonać delikatny peeling, aby wygładzić skórę biustu. 

Pamiętaj także, aby systematycznie wykonywać ćwiczenia ujędrniające, czyli na przykład zgięcie rąk i złożenie dłoni jak do modlitwy na wysokości biustu, a następnie naciskanie ręki na rękę, albo napieranie na dwie przeciwległe framugi jednocześnie dwoma rękami.

2 komentarze:

 1. heh ja najbardziej lubię chodzić bez stanika.... słyszałam, że ciepła woda źle działa na piersi.

  obserwujemy?
  a-milordka.blogspot.com ZAPRASZAM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciepła woda puszczana na przemian z zimą, bardzo dobrze wpływa zarówno na jędrność, jak i ukrwienie piersi. Natomiast to bardzo gorąca woda ma na nie zły wpływ.
   A jeśli chodzi o chodzenie bez stanika, to są dwie szkoły: Pierwsza mówi, że dzięki temu mięśnie lepiej pracują i sprawiają, że piersi będą sterczące i jędrne. Zaś druga mówi, że chodzenie bez stanika sprzyja utracie jędrności oraz elastyczności piersi. Tak więc są to dwa zupełnie sprzeczne patrzenia i bądź tu teraz mądry ;)

   Usuń