środa, 22 lipca 2015

Kryteria doboru sukienki weselnej


Sezon weselny w pełni, a wraz z nim dylematy Kobiet, które nie mają się w co ubrać, problemy z wyborem odpowiedniej kreacji, bo w końcu "czy to wypada wyjść w takiej sukience?" Znacie to, prawda? Czas więc raz na zawsze uporać się z tą sprawą i poznać kilka podstawowych zasad ubioru gości weselnych. Zapraszam do przeczytania niniejszego postu, gdyż z pewnością pomoże on rozwiązać Wam wiele niepotrzebnych dylematów.
Nie ma nic w tym dziwnego, że sukienka na wesele praktycznie za każdym razem stawia przed nami wiele wątpliwości. W końcu zależy nam na tym, żeby z jednej strony wyglądać pięknie, zaś z drugiej, jesteśmy świadome tego, że nasza kreacja nie powinna przyćmić Panny Młodej - w końcu to jest jej dzień, a nie nasz. Niejednokrotnie zdarzyło się, że sukienka weselna gościa wywołała wiele kontrowersji, ma nawet pociągnęła za sobą pewne konsekwencje takie jak urażenie Pary Młodej, a nawet ich rodzin.

Zasady doboru sukienki weselnej:
  • Pamiętaj, że na wesele nie wypada założyć następujących kolorów: biały, ecru, kremowy, śmietankowy, gdyż te kolory są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla Panny Młodej. Zrezygnować musisz także z czerni, gdyż z pewnością nie jest to odpowiedni kolor na ślub (raczej na pogrzeb), a także z czerwieni, gdyż kolor ten zbyt przykuwa na siebie uwagę, a w tym dniu to nie goście weselni mają się wyróżniać.
  • Pamiętaj, że kreacja weselna powinna posiadać odpowiednią długość, w końcu wesele jest elegancką uroczystością, która nie toleruje sukienek niczym z dyskotekowego parkietu, ledwie zasłaniających pupę. Tak samo sprawa ma się odnośnie dużego dekoltu. Wiadomo, że głęboki dekolt powoduje poruszenie wśród męskiego grona, więc masz pewność, że tą część gości weselnych skupisz na sobie, nie mówiąc już o kobietach i ich pogardliwych spojrzeniach. Dekolt pozostaw więc sobie na mniej uroczyste przyjęcia.
  • Najlepiej będzie, jeżeli zdecydujesz się na sukienkę w pastelowych odcieniach. Będziesz wtedy wyglądać kobieco i delikatnie, a co najważniejsze nie będziesz się zbytnio wyróżniać.
    PS: dla Twojego mężczyzny i tak będziesz najpiękniejszą osobą na weselu i tak niech pozostanie - nie próbuj więc podobać się wszystkim - to akurat jest zadanie Panny Młodej, która w tym dniu ma świecić ;)
Jeżeli zastosujesz się do powyższych zasad, z pewnością nikomu nie podpadniesz, a także sama będziesz czuła się dobrze, mając świadomość, że nie zawiodłaś Panny Młodej :)

A oto parę przykładów odpowiednich sukienek na wesele:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz