czwartek, 2 lipca 2015

ABC depilacjiDziś parę słów na temat depilacji, czyli o rodzajach, skuteczności, kosztach i tym podobnych. Myślę, że ten temat jest teraz na czasie, w końcu lato w pełni: obowiązują więc krótkie spodenki, co sprawia, że nie możemy już ukryć naszych nóg, a raczej owłosienia na nich (:D). Jeżeli więc jeszcze nie obudziłyście się z zimowego snu, wiedzcie że to już jest ten czas :D Zapraszam na post, PRAKTYCZNY post dla każdej Kobiety!

Rodzaje depilacji:

  • Maszynka do golenia - to najbardziej popularna metoda usuwania owłosienia. Depilacja za pomocą maszynki jest prosta, bezbolesna i szybka, natomiast naraża naszą skórę na uszkodzenia (zacięcia), a także nie gwarantuje ona długotrwałego efektu, a wręcz odwrotnie - wyrastające włoski nawet po upływie jednego dnia mogą już dać o sobie znać. Jest to najtańsza metoda depilacji.
  • Wosk - to metoda należąca do jednych z najbardziej skutecznych. Usuwa ona bowiem nie tylko wystające włoski, ale także ich cebulki, dzięki czemu przez kilka tygodni możemy się cieszyć gładką skórą. Ponadto, systematyczne stosowanie wosku, osłabia cebulki, dzięki czemu ich widoczność z czasem zmniejsza się. Cena usuwania owłosienia za pomocą wosku jest przystępna. Wadą tej metody jest bolesność zabiegu oraz miejscowe zaczerwienienia skóry. Ten rodzaj depilacji może być wykonywany zarówno w domu - metodą na zimno, a także w salonach urody - metodą na ciepło.
  • Depilator - to także bardzo popularny rodzaj depilacji, który umożliwia skuteczną depilację w domu. Podobnie jak w przypadku wosku, usuwa on owłosienie wraz z cebulkami, jednocześnie osłabiając je. Niewątpliwą wadą tej metody jest ból, który jednak w zaawansowanych technologicznie depilatorach jest niwelowany do minimum. Cena takiego depilatora nie jest duża, wszystko jednak zależy od modelu, firmy oraz gadżetów, które wybrany przez nas depilator posiada.
  • Depilacja chemiczna - to depilacja przeprowadzana z użyciem chemicznych preparatów, jak pianki oraz kremy, które rozprowadza się na ciele, a po upływie paru minut, usuwa się za pomocą dołączonej szpatułki. Taka depilacja jest tania oraz bezbolesna, natomiast może wywoływać reakcje alergiczne.
  • Depilacja laserowa - to zdecydowanie najbardziej skuteczna metoda depilacji, ponieważ umożliwia ona pozbycie się owłosienia nawet na całe życie. Wiąże się ona jednak ze sporym kosztem oraz bólem. Tą metodą można wydepilować każde miejsce ciała, jednakże okolice bikini wymagają znieczulenia, ponieważ dla wielu osób ból ten może okazać się nie do wytrzymania. 
A Wy na jaką metodę depilacji zdecydujecie się tego lata? Która z nich jest najbliższa Waszemu sercu? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz