poniedziałek, 23 marca 2015

Manicure biologiczny - co to właściwie jest?


W dzisiejszym poście chciałabym napisać parę zdań na temat manicure biologicznego, który w ostatnim czasie staje się coraz to bardziej popularny, ponieważ jest najmniej inwazyjną metodą stylizacji paznokci.

Wykonanie manicure biologicznego jest prostsze niż myślicie. Jego nazwa brzmi dumnie, natomiast w rzeczywistości pewnie większość z Was ją stosuje, nawet o tym nie wiedząc :D
Zgodnie z tą metodą należy odrzucić wszystkiego rodzaju metalowe przyrządy do stylizowania paznokci. Tak więc w zasadzie, zestaw do manicure biologicznego to szklany, bądź papierowy pilnik do paznokci, zmiękczacz do skórek oraz drewniane patyczki, odżywiający krem do rąk oraz lakier do paznokci (najlepiej bezbarwny). I tak: skracanie paznokci dokonujemy wyłącznie za pomocą szklanego, bądź papierowego pilniczka, a skórki usuwamy za pomocą zmiękczacza i drewnianych patyczków (co z resztą moim zdaniem jest dla nich najzdrowsze). I co dalej? Tak przygotowane paznokcie można posmarować bezbarwnym lakierem do paznokci oraz całe dłonie posmarować nawilżającym kremem.

No i w zasadzie to by było na tyle... serio, serio :D
Ogólnie jest to manicure dla osób, które są zwolennikami wyłącznie naturalnego ingerowania w pielęgnację ciała.

3 komentarze:

  1. Delikatnie, naturalnie ładnie :) ja jednak lubię jak troszkę kolorku jest na moich paznokciach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hm czyli taka metoda która regularnie stosujemy tylko tak hm ładnie nazwana :P

    OdpowiedzUsuń