czwartek, 14 maja 2015

Zbawienne działanie keratyny


W dzisiejszym poście powiem Wam parę słów na temat keratyny i jej wpływie na nasze włosy oraz paznokcie. Czym jest keratyna? Jakie właściwości posiada? Jaki jest jej wpływ na włosy i paznokcie? I w końcu, na czym polega zabieg z użyciem keratyny? Jeżeli interesuje Cię ta tematyka to zachęcam do przeczytania niniejszego wpisu ;)

Co to jest keratyna?
Keratyna jest to białko będące budulcem skóry, paznokci oraz włosów. Zbyt mała ilość keratyny w naszym organizmie, często powoduje uszkodzenia naskórka, pęknięcia paznokci, a także łamliwość włosów.

Co robić w przypadku ubytku keratyny z organizmu?
Aby uzupełnić niedobór keratyny, należy używać specjalne kosmetyki zawierające keratynę hydrolizowaną.

Objawy niedoboru keratyny w organizmie
- nadmierne wypadanie włosów
- nadmierna łamliwość włosów lub paznokci
- mocno wysuszone włosy, skóra lub paznokcie
- matowe włosy
- nadmierne rozdwajanie się włosów lub paznokci
- pękająca skóra
- przebarwienia na paznokciach

Dlaczego następuje utrata keratyny z organizmu?
- promieniowanie UV
- zmienne warunki atmosferyczne
- częste farbowanie włosów
- używanie kosmetyków słabej jakości
- złe odżywianie się 

Jak wygląda zabieg keratynowy na włosy?
Zabieg keratynowy na włosy należy przeprowadzić w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Polega on na początkowym umyciu włosów specjalnym szamponem otwierającym łuski włosa. Następnym krokiem jest rozprowadzenie preparatu zawierającego skoncentrowane składniki aktywne. Samą keratynę, która ma na celu naprawić wszelkie mikrouszkodzenia, rozprowadza się na włosy na ciepło. Dzięki użyciu wysokiej temperatury, keratyna dokładnie wchłania się we włosy. Końcowym etapem jest rozprostowanie włosów z użyciem prostownicy, bądź ich wystylizowanie za pomocą suszarki.

Jak utrzymać efekt zabiegu keratynowego w domu?
Aby utrzymać efekt zabiegu keratynowego należy używać kosmetyki, które w swoim składzie posiadają keratynę. Może to być zarówno szampon do włosów, jak i olejki, maski oraz odżywki.

Jak uzupełnić niedobór keratyny w płytce paznokciowej?
Aby uzupełnić niedobór keratyny w płytce paznokciowej, należy używać specjalne preparaty do paznokci zawierające keratynę. Często poleca się kompleksową linię produktów, które działają dwufazowo.

4 komentarze:

  1. polecam keratynę Encato (koszt na allegro ok. 60zł a u fryzjera ok. 450zł) - zabieg można z pomocą drugiej ogarnietej osoby zrobić w domu a efekt ten sam :)
    zapraszam również na swojego bloga: http://bialylifestyle.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń